מיקום:

רחוב האסיף 8

פרדס חנה כרכור

ניתן לקבוע פגישה בתיאום מראש.

הקליניקה פועלת בשעות היום והערב, כולל ימי שישי.

טלפון: 0502461341

דוא"ל: yakir10@gmail.com

  • רני יקיר מטפל זוגי ומשפחתי

פגיעות מיניות פנים רבות להן. מניסיוני, כל נפגע ונפגעת תקיפה מינית, עבורם הסיפור האישי הוא ייחודי, משמעותי ולרוב חסר מילים ופשר. לעומת זאת, החוויה מול המציאות החברתית היא דומה: בושה, הסתרת התקיפה המינית, חשש שלא אהיה מובן, שחזור של הפגיעה על ידי הסביבה ועוד.

פגיעות מיניות מתרחשות מהינקות ועד לזיקנה. ההשלכות על הנפגע או הנפגעת הן עמוקות, משאירות צלקות לאורך כל החיים ולרוב בעלות השלכות משמעותיות על כל מרחבי החיים: יצירת יחסים ושימור יחסים, התמודדות עם דמויות סמכות, התמודדות עם המשפחה, התמודדות עם יצירת זוגיות, הורות ועוד. התקיפה לרוב מתרחשת על ידי גבר, אך ישנן גם תקיפות המתרחשות על ידי נשים.

 

החברה מתקשה להכיל מצבים של תקיפה על ידי נשים ולעיתים לאחר תקיפה מינית על ידי אישה, הן גברים והן נשים מתקשים למצוא בתוכם תקווה שהסיפור האישי שלהם יהיה מובן.

ישנם כיום יותר מענים ומשאבים בקהילה לטיפול בנפגעות ובנפגעי תקיפה מינית. זהו צעד מבורך והלוואי והמערכת הציבורית תוכל לתת מענה זמין ומקצועי לכל הנפגעות והנפגעים. יחד עם זאת, מובן שבגלל הייחודיות של הפגיעה המינית וההשלכות החברתיות הקשות, הימצאות של טיפול פרטי מקצועי, יכול גם כן לתת את המענה למי שבוחר/ת בו.

התחלתי להתנדב בקו הסיוע לנפגעי תקיפה מינית בשנת 1997 ולשמחתי, אני מתמיד בכך עד היום. בין השנים 2002-2010 ניהלתי את קו הסיוע הארצי לגברים ולנערים נפגעי תקיפה מינית.

 

צברתי ניסיון רב בעולמם של גברים ונערים שמתמודדים עם גילוי עריות, אונס קבוצתי בבית הספר, פגיעות מיניות בצבא, פגיעות מיניות בזוגיות הן הטרוסקסואלית והן הומוסקסואלית.

 

הטרדות ופגיעות מיניות במקום העבודה ועוד. זכיתי ללוות משפחות, בנות ובני זוג של נפגעי תקיפה מינית ולעזור למערכות התמיכה של הנפגעים להבין מה עבר עליהם ומהו  המענה כי נכון ומדויק עבור הנפגעים, שאלו הרוצים לסייע להם יוכלו לתת.

במשך השנים, זכיתי לטפל בנשים נפגעות תקיפה מינית. פעמים רבות שואלים אתי, איך יכול להיות שאישה שעברה פגיעה מינית יכולה להיות בטיפול אצל גבר, בייחוד אם הפוגע היה גבר? התשובה מגיעה מהנשים עצמן.

 

חלקן חוו לעג וחוסר תמיכה מהנשים הקרובות אליהן באמירות כגון: "מה לבשת את החולצה עם המחשוף הזה לדייט, מה חשבת עצמך... למה עלית אליו לדירה? מה נסגר איתך...".

 

תשובה אחרת היא הרצון של נפגעת תקיפה מינית להתנסות בטיפול עם גבר שיכבד אותן, שניתן יהיה ליצור איתו יחסים טיפוליים ממקום בטוח. טיפול אצל גבר יכול לאפשר התנסות שונה ממה שהתאפשר כל החיים. מקום שיכול לבטוח ולקבל מענה מקצועי ומיטיב.

פגיעות מיניות