מיקום:

רחוב האסיף 8

פרדס חנה כרכור

ניתן לקבוע פגישה בתיאום מראש.

הקליניקה פועלת בשעות היום והערב, כולל ימי שישי.

טלפון: 0502461341

דוא"ל: yakir10@gmail.com

  • רני יקיר מטפל זוגי ומשפחתי
יחסי המין לאן?

זוגיות ויחסי מין קשורים ברוב התרבויות ביחד. עם השנים, המשיכה והעניין, לרוב תדירות יחסי המין יורדת ולפעמים יחסי המין בזוגיות כמעט אינם קיימים. אין הדבר בהכרח מעיד על טיב היחסים. אני מכיר זוגות רבים, שעם השנים בחרו לוותר על יחסי המין והזוגיות השתפרה בעקבות ההחלטה.

 

יחד עם זאת, אצל זוגות רבים יחסי המין נתפסים כמעין נייר לקמוס, המשקף את טיב מערכת היחסים. אני סבור שבטיפול זוגי ניתן להגיע להתבוננות על יחסי המין מזוויות רבות ומגוונות. אני לא מתכוון למקום מציצני, אלא למקום הרוצה לדעת, על מנת להכיר, לשפר ולהשלים.

 

אחד הדברים ההרסניים ביותר בסופו של דבר, הוא קיום יחסי מין שלא מתוך בחירה ומתוך תשוקה, אלא מתוך פחד שהצד השני יחשוב שללא יחסי מין אין אהבה וזו סופה של הזוגיות. עבור רובנו, הדיבור על מין הוא מביך.

 

כולנו למדנו להצניע את היצרים, את המחשבות ובטח את הדיבור על המיניות שלנו. אולם, כאשר יחסי המין הופכים לבעיה בזוגיות, הדרך לשפר אותם היא... לדבר עליהם.

 

לדבר גם אם לא מקיימים יחסי מין כעט. לדבר אם יחסי המין משעממים והצורך הוא לקיים אותם מחוץ לזוגיות. לדבר כאשר אין משיכה וחוששים לפגוע.

 

לדבר ולשתף מה יכול להתאים, מה הם הגבולות שלי במין ובמיניות. ולבסוף, מה הזוגיות יכולה להכיל במסגרת יחסי המין. על מה ניתן להסכים, מה מתאים לזוגיות וכיצד לשפר אותה.