מיקום:

רחוב האסיף 8

פרדס חנה כרכור

ניתן לקבוע פגישה בתיאום מראש.

הקליניקה פועלת בשעות היום והערב, כולל ימי שישי.

טלפון: 0502461341

דוא"ל: yakir10@gmail.com

  • רני יקיר מטפל זוגי ומשפחתי

טיפים לזוגיות - רני יקיר מטפל זוגי

אין פלא, כי נכתבו במשך ההיסטוריה כל כך הרבה שירים על אהבה וזוגיות, הופקו והוסרטו סרטים מאין-ספור בנושא וכשנשאלים לגבי טיפים לזוגיות, לעיתים כדאי ללמוד מהאגדות ומהסרטים.

יחד עם זאת, אנחנו לא חיים בתוך הטלוויזיה וקיים צורך ממשי עבור טיפים לזוגיות מוצלחת, שבחלוף השנים, רק משתבחת ונעשית שקופה יותר ומכילה, אוהבת, מעניקה ומפרגנת רבות. כנראה ואין מספר טיפים כוללניים אשר עשויים להתאים למרבית סוגי מערכות היחסים, אך באופן גורף, בהחלט ניתן למנות דרכי התנהגות בין אדם לרעהו, שבעת יישומן במערכת קשר זוגי, נוכל כולנו רק להרוויח, לכבד את בן ובת הזוג וליהנות מקשר מזין, תומך ואוהב לאורך שנים ארוכות ולמען עתיד ורדרד יותר.

הקשבה היא לא מילה גסה, נסו פחות להטיף

יכול להיות שבימי מסעות הצלב, הטפות היו כלי שימושי ויעיל ביותר. אך כיום, אנחנו כבר חיים בעידן מודרני ומאפשר. לכולנו יש את האפשרות להביא את דעתנו מבלי לחשוש וברוב הזמן, אנחנו גם עסוקים בזאת לא מעט. במערכת הזוגית, מומלץ פחות להטיף את משנתנו ויותר להקשיב לבני הזוג, להמתין לסופי משפטים בכדי לשאול את השאלה הנכונה ובאופן כללי, כמו שכותבי השירים של עומר אדם אומרים: "להקשיב ולא לשמוע".

במהלך טיפול זוגי, הקשבה היא מושא ההתמקדות של המטפל ובשאיפה – גם של שני הצדדים במערכת היחסים.

דייטים מרעננים באמצע השבוע

אם המצב מאפשר, שברו את השגרה. נכון, יש ילדים ועבודה, יש דאגות כלכליות ויש גם את הפרויקטים ללימודים שצריך להגיש לפי דד-ליין. אך יחד עם זאת, חשוב לנסות ולשבור את השגרה על ידי דייטים לא שגרתיים. צאו לבילוי בחדרי בריחה, סעו לכם לשטח בו אפשר להילחם במלחמת פיינטבול, או אפילו צאו לכם לחופשה.

על ידי שבירת השגרה וצבירת בילויים לא שגרתיים ברזומה של הקשר הזוגי, אנחנו למעשה צוברים חוויות שנוכל לדבר עליהן, להתרפק על גבן בעתיד וליהנות מקשר זוגי שקיים בו שיח, הכלה וחוויות משותפות של בילויים שנחרטים בזיכרון.