מיקום:

רחוב האסיף 8

פרדס חנה כרכור

ניתן לקבוע פגישה בתיאום מראש.

הקליניקה פועלת בשעות היום והערב, כולל ימי שישי.

טלפון: 0502461341

דוא"ל: yakir10@gmail.com

  • רני יקיר מטפל זוגי ומשפחתי

איך מתגברים על בגידה - רני יקיר טיפול זוגי לאחר בגידה

בעוד שחלק מהאנשים בוחרים להמשיך בחייהם כאילו לא אירע דבר, לעיתים כדאי להסתייע במטפל זוגי בכדי להבין כיצד מתגברים על בגידה של בן הזוג במערכת היחסים. לטיפול זוגי לאחר בגידה, ניתן לפנות באופן עצמאי וגם באופן זוגי.

טיפול זוגי לאחר בגידה, מגיעים לבד או ביחד?

באופן כללי ובכל הקשור להליכים טיפוליים, כלל האצבע הוא שכל מקרה מצריך התייחסות מעט שונה. בין אם אתם מחליטים להגיע לטיפול הזוגי לבד, בכדי לעבור תהליכים של ריפוי והתאוששות, או שמא נופלת ההחלטה להגיע לטיפול הזוגי ביחד כזוג המעוניין להניע תהליכי שיקום הקשר, דעו כי קיים מענה עבורכם באופן פרטני וזוגי גם יחד.

למעשה, בחלק מהמקרים, אנשים שחוו בגידה במערכת היחסים, בוחרים לקיים פגישות טיפוליות של אחד-על-אחד עם המטפל הזוגי, וזאת בשל הצורך לדבר עם המטפל הזוגי באופן פרטני ואישי, לשתף תחושות שהם עדיין לא מוכנים לשתף עם בן\בת הזוג וכדומה. בחלק אחר מהמקרים, הטיפול מתחיל באופן פרטני גם כן, אך במהלך הטיפול, מצטרף הצד השני במערכת היחסים - בה נשבר האמון.

החופש היחסי ליצור שיח בסביבה מפוקחת;

שיתוף הרגשות והמשך הדרך 

התחושה, כי פשוט לא ניתן לשתף את האמוציות השונות לאחר בגידה, היא תחושה נפוצה למדיי ואם נעצור למספר רגעים בכדי להבין מדוע, ניווכח לראות שהסיבות הן מרובות ולא תמיד מודעות אפילו. תחושות, שלא במודע ושוכנות בנבכי הנפש, מלוות אותנו בצורה הממשית והמוחשית ביותר, כך שגם אם לא ניתן להצביע על תחושות ספציפיות ו"לתת שם לכלב" (כלומר, לתת שמות לרגשות השליליים ולהגדירן), אין זה אומר שתחושות אלו פחות מורגשות אצל האדם.

בטיפול זוגי, ניתן להבין איך מתגברים על בגידה ובמקרים מסוימים, להפיק לקחים ולהמשיך עם הפנים לדרך מבטיחה יותר. באופן כללי, רבות מכך תלוי במטפל הזוגי, במטופלים ובמוכנות של כל הצדדים המעורבים לסייע ולשקם את הקשר הזוגי.